Tiszatájonline | 2013. április 27.

A Grezsa Ferenc-pályázat döntője

SZTE BTK MODERN MAGYAR IRODALOMTÖRTÉNET TANSZÉK
Az idei év több jelentős eseményt hozott a Modern Magyar Tanszék tudományos életébe: a Hajnóczy Péter Hagyatékgondozó Műhely február 26-i országos vendégkörű mesterkurzusáról és a kétféléves, „négykezes” (Tóth Ákos, Cserjés Katalin) El Kazovszkij-kurzus országossá szélesedett […]

SZTE BTK  MODERN MAGYAR IRODALOMTÖRTÉNET TANSZÉK

Az idei év több jelentős eseményt hozott a Modern Magyar Tanszék tudományos életébe: a Hajnóczy Péter Hagyatékgondozó Műhely február 26-i országos vendégkörű mesterkurzusáról és a kétféléves, „négykezes” (Tóth Ákos, Cserjés Katalin) El Kazovszkij-kurzus országossá szélesedett, április 12-én megtartott szimpóziumáról már beszámoltunk.

Április 24-én, szerda délután 14 és 16 óra közt a Tanszék oktatóinak, PhD-seinek és a Grezsa-család képviselőjének (Grezsa Csaba) jelenlétében lezajlott az idei modern magyaros pályázat szóbeli fordulója, döntője. A díjat tanszékünk hajdani professzoráról neveztük el, aki 1984-től 1991-ig állt intézményünk élén.

A rendezvény fő szervezője most is, mint évről évre Kovács Kriszta, tudományos munkatárs volt.

A pályázat minden egyetemi polgár számára nyitott. A jelentkezők 15-20 oldal terjedelmű dolgozattal pályázhatnak a modern és kortárs magyar irodalom tárgykörében. Egy hallgató több pályaművet is beadhat. Javasoltuk a jelentkezőknek, hogy pályázatuk sikeressége érdekében kérjék témavezető segítségét. A dolgozatok leadási határideje ez évben április 10. volt. A munkákat két-két PhD-s opponens értékelte. A benyújtott dolgozatok alapul szolgálhatnak az Országos Tudományos Diákköri Konferencia pályamunkáihoz is.

Idén 9 jelentkezőnk volt, ők adtak le dolgozatot, s a mezőny olyan kiegyensúlyozottnak tűnt, hogy úgy döntöttünk: mindenki mutassa be szóban is munkáját.

A közel kétórás verseny eredményei a következők lettek:

I. hely: Csoknya Sándor (Krasznahorkai László: Sátántangó)

II. hely, megosztva: Fritz Gergely (Babits és a Monarchia) és Balogh Gyula (Krúdy szecessziós iróniája a Hét bagolyban)

III. hely: Kovács Zsófia (Tersánszky Józsi Jenő: Egy ceruza története)

IV. hely: Kovács Lívia (Képregény-kultúra a 20. században)

Figyelemmel olvastuk Muhel Gábor 3 kiváló József Attila-dolgozatát és Tóth Tünde ritkaságszámba menő témáját a Füveskert 1954-1995 kötetről.

A dolgozatok megjelentetését tervbe vettük.

Köszönjük a Grezsa-család évről évre megújuló, megtisztelő támogatását, jelenlétét, s a közönség érdeklődő figyelmét!

A szervezők