A Bohócok a Láthatáron Csoport bemutatja: Én Prométheuszra gondoltam

részvételi slam színház

Az Én Prométheuszra gondoltam egy krimi. Gyilkosság mindenesetre történik benne. A nézők, akik több mint nézők, nem csak a tettes után nyomoznak, hanem a felelősség kérdéséről is gondolkodnak, és a döntéseikkel befolyásolhatják az eseményeket. A történet egy slam poetry (vagy más néven kreatív versírás) óra kereteiből rugaszkodik el az osztálytermen kívüli valóságába, a hatalom felelősségének kérdései felé. Határokat feszegetünk. Mind műfajilag, mind felelősségileg. A kreatív írásgyakorlatokkal és ritmusjátékokkal (majdnem) eljutunk a versírásig és mindez a történet szerves része, az alkotás és reflektálás magától értetődő eszköze. A történet a szemünk előtt bomlik ki, és hogy hova juttatjuk, az már csak rajtunk áll.

részvételi színház: Nézői speciális, „több mint nézői” szerepbe kerülnek.  Aktív cselekvők, akinek lehetősége nyílik az előadás keretein belül játszani, megosztani a gondolataikat, döntéseket hozni és/vagy alakítani a történetet.

slam poetry: Művészet nem csak művészeknek. Mindenki a saját (verses vagy szabad formájú) szövegét adja elő, amely egy számára fontos vagy társadalmilag égető témáról (is) szól. Figyelem, az előadás különböző játékok mellett slameket is tartalmaz!

A szöveg a színészek improvizációinak felhasználásával készült.

Rendező, színházi nevelési szakember: Bethlenfalvy Ádám

Író-dramaturg: Sebők Borbála

Játsszák: Feuer Yvette és Horváth Kristóf

Videó: Galyas Gyula

Bemutató: április 27. 17 óra

 

További előadások: május 5., 8., 19 óra

Helyszín: Eötvös József Gimnázium (1053 Budapest, Reáltanoda utca 7.)

A Bohócok a Láthatáron Csoportról

A csoport 2010 januárjában jött létre, alapítója Feuer Yvette színész és drámapedagógus. Céljuk, hogy kulturális és művészeti tevékenységeikkel gazdagítsák Magyarország marginalizálódott csoportjainak kulturális és közösségi életét és segítsék egy szolidárisabb társadalom kialakulását. Kiemelten fontosnak tartják, hogy derűt és vidámságot vigyenek a szegénység és a társadalmi megkülönböztetés miatt hátrányos helyzetben élő közösségekhez, valamint hogy társadalmilag sokakat érintő, de ritkán feldolgozott problémákat térképezzenek fel előadásaikban.  Több civil és szakmai szervezettel, oktatási intézménnyel dolgoznak együtt vidéken és Budapesten is. Állandó munkatársaik színészek és színész-drámatanárok, meghívott munkatársaik között van színházi nevelési és fórumszínházi szakember, színházi rendező, slam költő, zenész, filmrendező, és újságíró. Munkájukat állandó önkénteseik segítik. 2010 óta több mint 330 előadást játszottak, amin majdnem 25,000 néző volt jelen. 2017-ben közel 30 drámapedagógiai foglalkozást tartottak 700 fiatalnak. Előadásaik közel felét hátrányos helyzetű gyerekeknek és fiataloknak játsszák. Új bemutatójukkal együtt hat előadást játszanak rendszeresen.

Bethlenfalvy Ádám a darab rendezője: színházi nevelési szakember/rendező, a színház és pedagógia határterületein dolgozik Magyarországon és külföldön egyaránt. Korábban a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ munkatársa volt, jelenleg az InSite Drama egyik ügyvezetője, és az Örkény ifjúsági programjának rendszeres munkatársa.

HONLAP: www.bohocokalathataron.hu

E-mail: [email protected]