Tiszatájonline | 2022. február 21.

2022. 02. 23 – 05. 11.

Bolygó Bogozó rendezvénysorozat az egyetemen

TALÁLKOZZ A KEDVENC ÍRÓIDDAL SZEGEDEN!

Február 23. és május 11. között a gyerekirodalom színe javával találkozhatsz a szegedi Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék jóvoltából. A szakmai közönség mellett a szervezők a legfiatalabb olvasókat is szeretettel várják, hiszen nemcsak szakmai-elméleti kérdésekről, hanem műhelytitkokról, a mesék keletkezéstörténeteiről, sőt az írók gyerekkoráról és kedvenc gyerekkönyveiről is beszélgetnek majd…

Minőségi gyerekirodalom, irodalomterápia és sok kortárs magyar szerző – határon innen és túl – Szegeden

Február 23-án indul az SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék, valamint a tanszékhez tartozó Bakonyi Géza Alapítvány által közösen szervezett tavaszi rendezvénysorozat, a Bolygó Bogozó, melyen Kossuth- és József Attila-díjas írók, a kortárs magyar (gyerek)irodalom legjobbjai – határon innen és túl –, biblioterapeuták, gyerekirodalom-kutatók, kritikusok és nem utolsó sorban a vezető gyerekkönyvkiadók szerkesztői vesznek részt. Így az írók közül Kovács András Ferenc, Tolnai Ottó, Marék Veronika, Dániel András, Tóbiás Krisztián, Kiss Ottó, Bán Zsófia, Elekes Dóra, Milbacher Róbert és Kiss Noémi látogat majd a szegedi bölcsészkarra.

A kortárs magyar gyerekirodalom reprezentáns szerzőire és műveikre fókuszáló programsorozat minden rendezvénye két részből áll. Az első részben az Informatikus könyvtáros BA iskolai és gyermekkönyvtáros specializációján tanulók számára szerveznek a tanszék oktatói irodalomterápia-foglalkozást képzett biblioterapeuták vezetésével. Ezek a foglalkozások zártkörűek, azonban az ezeket követő író-olvasó találkozókra mindenkit, gyerek és felnőtt olvasót egyaránt szeretettel várnak. Az irodalomterápiás foglalkozások kiinduló szövege a foglalkozást követő író-olvasó találkozó vendégének könyve, annak egy részlete: többségük a HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum által Az év legjobb gyerekkönyve díjával kitüntetett alkotás, sőt akad köztük olyan is, ami felkerült a White Ravens nemzetközi gyerekkönyvlistára is.

Bővebb információ, az egyes eseményekről leírás az SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék honlapján olvasható.